Kategorie
Home» » » » » » »

Ambasada

Ambasada – stała misja dyplomatyczna, którą kieruje szef misji pierwszej klasy (ambasador). Tą nazwą określany jest także budynek lub lokal zajmowany przez misję. Jest zasadą, że ambasada znajduje się w stolicy państwa, z którym utrzymywane są stosunki dyplomatyczne lub w mieście będącym siedzibą organizacji międzynarodowej. W dyplomacji watykańskiej odpowiednikiem ambasady jest nuncjatura apostolska. W przypadku krajów członkowskich Wspólnoty Narodów, które wymieniają wysokich komisarzy, odpowiednikiem ambasady jest wysoka komisja.

Mapa: Ambasada Gruzji

Zaznaczone na mapie współrzędne nie zostały potwierdzone. Współrzędne na mapie są danymi poglądowymi, ustalanymi na podstawie adresu. Prawdziwa lokalizacja instytucji może się różnić, od tej zaznaczonej na mapie.

Adres: Ambasada Gruzji

Ambasada Gruzji

ul. Berneńska 6

03-976 Warszawa

Mazowieckie

Warszawa

Warszawa

Dane kontaktowe:

(22) 616 62 21

(22) 616 62 22

(22) 616 62 25 Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary

(22) 616 62 26

warsaw.emb@mfa.gov.ge

http://www.polard.mfa.gov.ge

Godziny otwarcia:

09:00-18:00

09:00-18:00

09:00-18:00

09:00-18:00

09:00-18:00

Nieczynne

Nieczynne

Logo:

Logo - Ambasada Gruzji

O instytucji:

Zapradzamy na naszą oficjaną dtronę. Strona pomoże Państwu uzyskać dokładne informacje na temat Gruzji. Jej celem jest ułatwienie kontaktów biznesowych, kulturalnych, czy ustalenie innego rodzaju stosunków z naszym krajem.
Cieszę się, że historyczna Gruzińsko-Polska przyjaźń w ostatnich latach osiągnęła poziom partnerstwa strategicznego. Gruzini nigdy nie zapomną wsparcia narodu polskiego, między innymi śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w czasie, kiedy ważyły się losy być albo nie być dla Gruzji.
Tym gestem kontynuowana jest wielka tradycja, zapoczątkowana jeszcze w okresie wczesnego średniowiecza, kiedy Gruzini walczyli u boku Polaków w wojskowej kompanii królewskiej Rzeczpospolitej Polskiej, a w 1918 roku w raz z polskimi braćmi, bronili Warszawy przed bolszewicką agresją. Polska nawet w tedy bohatersko walczyła o naszą i waszą wolność i nie uznała bolszewickiej okupacji Gruzji w 1921 roku.
Pomimo wielu trudności, które tworzą pozostałości agresywnych sił z przeszłości, dziś Gruzja rozwija się dynamicznie. Wielość reform i modernizacji, które z inicjatywy Prezydenta Mikheila Saakashvilego zaledwie kilka lat trwają, osiągnęły bardzo dobre wyniki: według oceny Banku Światowego i innych międzynarodowych organizacji, Gruzja jest liderem w zwalczaniu korupcji, z łatwości rozpoczynania działalności biznesowych oraz niskich podatków jak również ich prostoty.
Gruzja jest gościnnym krajem. Każdy gość (zwłaszcza z przyjaznej Polski) dla Gruzinów jest wysłannikiem Boga. W dzisiejszym pragmatycznym świecie, tego rodzaju postawa pomaga nam w utworzeniu specjalnych warunków dla biznesmenów i inwestorów, a turyści zawsze odczuwali ciepło i miłość gospodarzy.
Jestem pewien, że dla każdego Polaka wizyta w Gruzji będzie niezapomniana. Ponadto informuję, że w celu ułatwienia podróżowania dla obywateli przyjacielskich Państw (w tym oczywiście Polski) Prezydent Mikheil Saakashvili podjął decyzję, żeby bez tracenia czasu i poniesienia kosztów na formalności, wprowadzić ruch bez wizowy.
Ambasada Gruzji wyraża gotowość podjęcia misji przewodnika dla polaków, którzy zainteresowani są naszym krajem lub planują ustanowienia stosunków biznesowych.Galeria:

Ambasada Gruzji

Ocena internautów:

3.90 pkt

26

Wyślij wiadomość do instytucji:

*
*

*
*
captcha
*

Komentarze internautów:

*

*
captcha
*

Tagi:

Jeżeli jakiekolwiek dane zawarte na tej stronie łamią prawa autorskie niezwłocznie poinformuj o tym autora serwisu.

Ostatnia data aktualizacji: 2013-01-19 09:50:43

Ocena
Średnia Ocena: 3.90
liczba ocen: 26
Szybka zmiana regionu Polski