Menu
Home» » » » »

Mapa miejscowości Andrespol


Informacje o Andrespol:

Ilość ulic: 46

Ilość kodów pocztowych: 1

Współrzedne geograficzne N: 51.724442

Współrzedne geograficzne E: 19.637779

Strefa numeracyjna: Kierunkowy 42

Liczba ludności: 3

Tablice rejestracyjne: ELW

Andrespol

Andrespol – wieś w Polsce, położona w województwie łódzkim, w powiecie łódzkim wschodnim, siedziba władz gminy Andrespol.

W 1809 roku dnia 29 grudnia aktem notarialnym sporządzonym u notariusza okręgu zgierskiego została założona na prawie olęderskim osada Andrespol, ziemia pod przyszłą osadę wydzielona została z majątku Bedoń-Wieś.

Znajdowała się tu duża wytwórnia kafli. Obecnie jej teren został przejęty przez prywatnego inwestora, który stworzył tutaj cały kompleks budowlanego centrum handlowego. W ostatnich latach na terenie zakładu będącego niegdyś największym w gminie rozwija się prywatna działalność, prywatny inwestor udostępnia pomieszczenia pod wynajem lokali i powstało tutaj wielobranżowe Centrum Handlowe. Andrespol stanowi podmiejski ośrodek wypoczynkowy oraz lokalny ośrodek przemysłowo-usługowy, szybko rozwijający się i zmieniający swój wizerunek w podłódzką, dobrze utrzymaną miejscowość. Jego rozwój wspomaga dobre skomunikowanie z Łodzią – Komunikacja PKS, kolej (ze stacji Bedoń) oraz MPK Łódź sp. z o.o.

Kody pocztowe, Andrespol (wyświetlono 1/1)

Ocena internautów miejscowości Andrespol
Średnia ocena: 4.9
liczba ocen: 26

Wtyczki społecznościowe

Lubisz miejscowość Andrespol, kliknij Google +1 , lub Lubię to!

Komentarze o miejscowości Andrespol

Ostatnia data aktualizacji: 2012-03-17 13:30:58

Szybka zmiana regionu Polski