Menu
Home» » » » »

Mapa miejscowości Stalowa Wola


Informacje o Stalowa Wola:

Ilość ulic: 257

Ilość kodów pocztowych: 1

Współrzedne geograficzne N: 50.583000

Współrzedne geograficzne E: 22.049999

Strefa numeracyjna: Kierunkowy 15

Liczba ludności: 65394

Gęstość ludności: 793 os./km²

Powierzchnia: 82,41 km²

Wysokośc npm: 151–160 m n.p.m.

Rodzaj gminy: miejska

SIMC: 0981133

TERC: 1818011

Tablice rejestracyjne: RST

Herb Stalowa Wola:

Herb Stalowa Wola

Flaga Stalowa Wola:

Flaga Stalowa Wola

Oficjalna strona miejscowości

Dzielnice, Stalowa Wola

  • Dzielnica: Charzewice

  • Dzielnica: Chyły

  • Dzielnica: Ciemny Kąt

  • Dzielnica: Górki

  • Dzielnica: Karnaty

  • Dzielnica: Krzyżowe Drogi

  • Dzielnica: Podchoinie

  • Dzielnica: Posanie

  • Dzielnica: Pławo

  • Dzielnica: Rozwadów

  • Dzielnica: Sochy

  • Dzielnica: Sudoły

  • Dzielnica: Swoły

Stalowa Wola

Stalowa Wola – miasto i gmina, w województwie podkarpackim, w powiecie stalowowolskim, położone w Kotlinie Sandomierskiej, w widłach rzek: Wisły i Sanu.

W latach 1945-1975 miasto administracyjnie należało do województwa rzeszowskiego, a w latach 1975-1998 do województwa tarnobrzeskiego.

Według danych z 31 grudnia 2010 r. miasto miało 63 371 mieszkańców.

Położenie

Stalowa Wola powstało na gruntach wsi Pławo i jej przysiółków Chyłów i Swołów. Leży w Kotlinie Sandomierskiej, gdzie charakterystyczny pas równin nadrzecznych zwany jest potocznie Nadsaniem.

Stacja Stalowa Wola Rozwadów posiada bezpośrednie połączenie z Przemyślem, Krakowem, Lublinem, Warszawą, Poznaniem , Bydgoszczą i Toruniem, miastami GOP, Wrocławiem i Tarnobrzegiem.

Według danych z 1 stycznia 2010 r. powierzchnia miasta wynosiła 82,52 km². Miasto stanowi 9,89% powierzchni powiatu.

Miasto jest położone na terenie o wysokościach od 151 do 160 m n.p.m.

Środowisko naturalne

Struktura użytkowania gruntów (2005)
Rodzaj Powierzchnia  %
Użytki rolne 1456 ha 17,67%
Lasy i grunty leśne 4974 ha 60,36%
Pozostałe grunty i nieużytki 1811 ha 21,98%
Razem (Σ) 8241 ha 100%

Niedaleko Stalowej Woli, na terenie powiatu, znajdują się trzy rezerwaty przyrody:

  • rezerwat przyrody Imielty Ług, gdzie znajdują się charakterystyczne dla Puszczy Solskiej obszary rozległych bagien, zarastających zbiorników;
  • rezerwat przyrody Pniów (Jezioro Pniów) o pow. 1,72 ha z największymi skupiskami kotewki – jadalnego orzecha wodnego;
  • rezerwat przyrody Jastkowice o pow. 45,68 ha. Został on utworzony w celu ochrony fragmentu dawnej Puszczy Sandomierskiej. Rośnie tu wiele gatunków drzew, takich jak: jodła, świerk, grab, sosna, buk, olcha, jawor, brzoza. Interesujące jest też runo leśne. Spotkać tu można m.in. czerniec groszkowy, czosnek niedźwiedzi, żywiec gruczołowaty.

Klimat

Teren Stalowej Woli zalicza się do typu klimatu podgórskich nizin i kotlin. Średnia roczna temperatura wynosi 8 °C. Temperatura najcieplejszego miesiąca lipca wynosi 18 °C, najzimniejszego stycznia – 3,8 °C. Okres wegetacyjny kształtuje się w granicach 200-210 dni. Maksymalne opady deszczu przypadają na miesiąc lipiec, minimalne na luty, natomiast średnia suma rocznych opadów waha się w granicach 600-700 mm. Przymrozki mogą się już zacząć we wrześniu. Dni z pokrywą śnieżna jest 60-90 w ciągu roku, w miesiącach zimowych, przy przeciętnej grubości 5-15 cm. Natomiast szczególnie szkodliwe dla upraw okazują się przymrozki wiosenne, które mogą wystąpić w maju, bądź nawet w czerwcu

Cieki wodne

Przez miasto przepływa rzeka San, a także odcinki Sanny, Łęgu i Bukowej. Przy czym najwyższym poziomem czystości charakteryzują się 2 ostatnie. Duże zasoby stanowią wody podziemne, które są głównym źródłem zaopatrzenia ludności w wodę pitną. Obecność rzek stwarza ogromny potencjał jeśli chodzi o zapotrzebowanie w wodę zarówno dla osiedlania się na tym terenie jak również na potrzeby gospodarcze

Historia

Miasto powstało jako rezultat decyzji o zlokalizowaniu w pobliżu wsi Pławo między miasteczkami Nisko i Rozwadów w ramach budowy COP tzw. Zakładów Południowych. Pierwsze historyczne wzmianki na temat wsi Pławo, na terenie której powstało miasto, pochodzą z 1. połowy XV wieku. W pobliskim Przyszowie znajdował się dwór łowiecki króla Władysława Jagiełły, zbudowany przed 1358 rokiem przez Kazimierza Wielkiego. W końcu XV wieku Pławo było wsią królewską. Osiadła ludność trudniła się łowiectwem, wyrębem drzew, bartnictwem i uprawą roli. W czasie potopu szwedzkiego w roku 1656, widły Wisły i Sanu stały się miejscem bitwy wojsk hetmana Stefana Czarnieckiego z wojskami króla Karola Gustawa.

W czasie I rozbioru Polski w 1772 r. królewska wieś Pławo weszła w skład kameralnego dominium Nisko, należącego do skarbu austriackiego. W latach 1837-1867 dobra te stanowiły prywatną własność baronów Richenbachów. Następnie przeszły w ręce magnackiej rodziny Resseguier. Podczas I wojny światowej dobra zostały sprzedane obszarnikowi Maksymilianowi Franckemu.

Przełomowym momentem dla mieszkańców Pława było zatwierdzenie w 1937 roku planu Centralnego Okręgu Przemysłowego i budowa od 1938 roku Zakładów Południowych na terenach wsi. Głównym inicjatorem planu i autorem programu był ówczesny wicepremier i minister skarbu, budowniczy Gdyni, Eugeniusz Kwiatkowski. Przed wybuchem II wojny światowej powstała część zakładów oraz osiedla przyfabryczne nazwane Stalowa Wola. Nazwa miasta pochodzi od słów ówczesnego ministra spraw wojskowych, gen. Tadeusza Kasprzyckiego, który o planie budowy COP-u mówił, że jest to stalowa wola narodu polskiego wybicia się na nowoczesność.

W latach okupacji w osiedlu i hucie działał ruch oporu. Funkcjonowała tu Placówka AK "Stalowa Wola", "154" należąca do Obwodu AK Nisko. Za udział w konspiracji zginęło wielu mieszkańców. Masowo wywożono tu więźniów z zamku w Rzeszowie na miejsca publicznych straceń, np. w Charzewicach w październiku 1943 r. rozstrzelano 20 osób. W sierpniu 1944 r. do Stalowej Woli wkroczyli Rosjanie i rozpoczęły się represje stosowane przez NKWD. W dniu 1 kwietnia 1945 r. Stalowa Wola otrzymała prawa miejskie.

W 1953 roku miasto zostało wydzielone jako odrębny powiat miejski. W 1973 przyłączono do niego Rozwadów, a w 1977 – Charzewice. W latach powojennych rozpoczął się dynamiczny rozwój miasta. Powstały nowe osiedla, ulice, budynki użyteczności publicznej, wiele zakładów przemysłowych i usługowych, szkoły podstawowe, średnie i wyższe, baza kulturalna i sportowa.

Rozwój miasta był nierozerwalnie związany z Zakładami Południowymi, które w 1948 r. otrzymały nazwę Huty Stalowa Wola. Przez wiele lat huta była kombinatem obejmującym szereg zakładów, położonych również w innych miastach. Były to m.in.: Fabryka Maszyn w Radomsku, Fabryka Maszyn w Leżajsku, Fabryka Maszyn w Strzyżowie, Zakład Maszyn Budowlanych w Lubaczowie, Zakład Projektowania i Realizacji Inwestycji i Remontów Budowlanych w Stalowej Woli, Zakład Projektowo-Technologiczny w Stalowej Woli, Odlewnia Żeliwa w Koluszkach. Kombinat zatrudniał w szczytowym okresie w zakładzie macierzystym i szeregu filii zamiejscowych około 35 tys. pracowników. Po zmianie ustroju polityczno-gospodarczego kraju dalsze istnienie i rozwój huty wymagały równoczesnego dokonania prywatyzacji, przeprowadzenia zmian organizacyjnych oraz utworzenia spółek z udziałem kapitału prywatnego. 15 lipca 1991 roku nastąpiło przekształcenie HSW Kombinatu Przemysłowego w HSW Spółkę Akcyjną. Huta Stalowa Wola SA specjalizuje się w produkcji i eksporcie maszyn budowlanych, maszyn do prac drogowych i ziemnych. Jest miejscem pracy dla kilku tysięcy mieszkańców miasta i okolic.

Drugim co do wielkości zakładem powstającym w Stalowej Woli w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego była Elektrownia Stalowa Wola. Początkowo elektrownia dostarczała energię elektryczną na potrzeby Huty, później w wyniku rozbudowy i modernizacji stała się podstawowym dostawcą energii cieplnej dla przemysłu i okolicznych miast. Przez wiele lat Elektrownia Stalowa Wola funkcjonowała w ramach Zakładów Energetycznych Okręgu Wschodniego jako tzw. Ozet od skrótu Okręgowy Zakład Energetyczny Tarnów, od 1989 roku stała się samodzielnym przedsiębiorstwem państwowym, zaś od 1 października 1996 roku działa jako spółka akcyjna.

W ciągu 60 lat Stalowa Wola z małego przyfabrycznego osiedla urosła do dużego miasta, dziś trzeciego pod względem ludności w województwie podkarpackim. Jest od 1 stycznia 1999 również miastem powiatowym. W skład powiatu wchodzą gminy: Bojanów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Stalowa Wola, Zaklików i Zaleszany. Na terenie o łącznej powierzchni 83,4 km² zamieszkuje ok. 115 tys. osób.

W 1989 roku miasto zostało odznaczone Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zabytki

  • Zespół klasztorny Ojców Kapucynów w Rozwadowie (dzielnica Stalowej Woli)
  • Kościół parafialny św. Floriana i drewniana dzwonnica
  • Kościół parafialny Matki Bożej Szkaplerznej
  • Cmentarz parafialny w dzielnicy Rozwadów
  • Zamek Lubomirskich w Rozwadowie (dzisiejsze Muzeum Regionalne)
  • Synagoga w Stalowej Woli
  • Obelisk w Charzewicach

Gospodarka

Przez większość historii miasta dużymi zakładami pracy były Huta Stalowa Wola SA oraz Elektrownia Stalowa Wola SA. Obie spółki były jednymi z największych obiektów przemysłowych w Polsce. Po trudnym okresie transformacji ustrojowej po roku 1989 powstały nowe zakłady. Jest to np. powstały w 1998 r. ATS Stahlschmidt & Maiworm zatrudniający w 2005 r. prawie 800 pracowników i plasujący się na 403 miejscu Listy 500 gazety "Rzeczpospolita" wobec zatrudniającej podobną liczbę pracowników HSW Huty Stali Jakościowych, plasującej się na pozycji 483. Jedną z ważniejszych firm od 2006 roku stało się Tesco, które na początku roku przejęło sklep sieci Julius Meinl, w maju otworzyło hipermarket o pow. 5 tys. m², zatrudniając w nim około 300 osób, a w lipcu kupiło sieć sklepów Leader Price posiadającą w Stalowej Woli swój sklep. Firmy związane z budownictwem, takie jak Mostostal SA, Prefabet, są drugim ważnym elementem gospodarczego pejzażu miasta. 9 września 1997 roku otwarto Specjalną Strefę Ekonomiczną "Euro-Park Wisłosan". Tereny, jakie obejmuje obszar strefy, należą do Huty Stalowa Wola SA, która w wyniku restrukturyzacji dysponowała niewykorzystywanym majątkiem w postaci budynków produkcyjnych, niewykończonych w pełni hal, pomieszczeń magazynowych oraz uzbrojonych działek pod zabudowę przemysłową. Teren strefy w momencie ustanawiania obejmował obszar 215,7 ha. Strefa oferuje udogodnienia podatkowo-finansowe, wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną, zaplecze badawczo-naukowe oraz możliwość kooperacji ze spółkami powstałymi w wyniku restrukturyzacji HSW SA Specjalną Strefą Ekonomiczną zarządza Agencja Rozwoju Przemysłu SA, która aktywnie uczestniczy w transformacji państwowych podmiotów gospodarczych. Na terenie HSW został utworzony Inkubator Przedsiębiorczości i Park Technologiczny. Pod tę inwestycję tworzona jest obecnie infrastruktura drogowa.

Użytki rolne w mieście (2005)
Rodzaj Powierzchnia  %
grunty orne 1027 70,54
łąki 217 14,9
pastwiska 186 12,77
sady 26 1,79
użytki rolne (Σ) 1456 100

Stalowowolskie produkty

  • Maszyny budowlane:
    • Spycharki gąsienicowe
    • Ładowarki kołowe
    • Koparko-ładowarki
    • Kompaktory
    • Układarki rur
  • Wyroby dla wojska:
    • Sprzęt artyleryjski
    • Specjalistyczne Transportery Opancerzone
    • Sprzęt inżynieryjny

Budżet miasta

Dochody miasta w 2011 wyniosą 211.009.832,72 zł, w tym: dochody bieżące: 150.049.457,64 zł, dochody majątkowe: 60.960.375,08 zł, a wydatki 246.925.978,67 zł. Różnicę stanowić będzie deficyt budżetowy wynoszący 35.916.145,95 zł. Najwięcej do budżetu w 2011 roku trafi z podatków od osób prawnych, od osób fizycznych i od innych jednostek nie posiadających osobowości prawnej oraz wydatków związanych z ich poborem – 77 612 029,00 zł. UM w Stalowej Woli poniesie największe nakłady na oświatę i wychowanie, w 2011 roku będzie to kwota 57 164 004,90zł, stanowić to będzie 23,1% wydatków

Przedsiębiorcy działający w podstrefie Stalowa Wola

  • ATS Stahlschmidt & Maiworm Sp. z o.o. – produkcja felg aluminiowych
  • HSW Zakład Zespołów Napędowych Sp. z o.o. – producent elementów napędowych, łożysk, kół zębatych
  • HSW Zakład Kuźnia Matrycowa Sp. z o.o. – branża metalowa, producent odkuwek dla przemysłu
  • Thoni Alutec Sp. z o.o. – producent odlewów aluminiowych
  • HSW Lorresta Sp. z o.o. – odzyskiwanie materiałów z odpadów (recycling)
  • MCS-METAL CLEANING SERVICE Sp. z o.o. (NiRoVe - Polska Sp. z o.o.) – wyroby metalowe, obróbka metali
  • Uniwheels Production Poland Sp. z o.o. (Rial Aluguss) – producent felg aluminiowych
  • "Cell-Fast" Słabik i Słabik Sp. j. – wyroby z tworzyw sztucznych (węże ogrodnicze)
  • Eurometal S.A. – przetwórstwo aluminium
  • KSM SYSTEM II Sp. z o.o. – produkcja okien, drzwi z PCV
  • IWAMET Sp. z o.o. – obróbka metali, wyroby metalowe
  • PPHU Domostal s.c. – produkcja elementów metalowych dla przemysłu
  • Zakład Mechaniczny TASTA Sp. z o.o. – obróbka metali
  • Wtór Steel Sp. z o.o. – surowce wtórne - odzysk metali
  • Rakoczy Stal Sp. j. – konstrukcje metalowe
  • BAGPAK POLSKA Sp. z o.o. - producent opakowań z metali
  • Zakład Obróbki i Procesów Specjalnych Sp. z o.o. - obróbka mechaniczna mała i średnia
  • WOBI STAL Sp. z o.o. - wyroby metalowe, spawanie konstrukcji, malowanie wyrobów
  • ARMATOORA S.A. - producent armatury łazienkowej
  • TRYUMF Sp. z o.o. - producent medali, pucharów okolicznościowych
  • TARGETIX Sp. z o.o. - branża call-center
  • Z.P-U. STALWO Wiesław Wojtas - producent konstrukcji metalowych
  • CELL-FAST Sp. z o.o. - producent wyrobów z tworzyw sztucznych m.in. węże ogrodowe
  • Patentus Strefa S.A. - branża metalowa
  • PPH "Cerkamed" - branża stomatologiczna

Kultura

W Stalowej Woli funkcjonują następujące instytucje kultury:

  • Miejski Dom Kultury,
  • Muzeum Regionalne,
  • Muzeum Jana Pawła II
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza,
  • Spółdzielczy Dom Kultury,
  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. J. Paderewskiego.

Demografia

Dane z 31 grudnia 2006:

Opis Ogółem Kobiety Mężczyźni
jednostka osób  % osób  % osób  %
populacja 65 498 100 33 825 51,6 31 673 48,4
gęstość zaludnienia
(mieszk./km²)
793,7 409,9 383,8


  • Ludność Stalowej Woli

Sport i rekreacja

Lista klubów sportowych biorących udział w rozgrywkach ogólnopolskich:

  • Zakładowy Klub Sportowy "Stal Stalowa Wola" (koszykówka mężczyzn i kobiet oraz piłka nożna)
  • Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny Sparta Stalowa Wola (lekkoatletyka)
  • Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola (lekkoatletyka)
  • Aeroklub Stalowowolski na lotnisku Stalowa Wola-Turbia
  • Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży w Stalowej Woli
  • Miejskim Klub Tenisowy "Sponsor-Stal"
  • HOVER – Centrum szkolenia i turystyki nurkowej
  • Podkarpackie Centrum Nurkowe FROGMEN
  • Automobilklub Stalowa Wola
  • Miejski Klub Lekkoatletyczny
  • Liga Obrony Kraju
  • Automobilklub Doliny Sanu (sporty samochodowe)

Obiekty sportowe

  • LOK Strzelnica sportowa
  • Miejski Stadion Lekkoatletyczny
  • MOSiR Stalowa Wola – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli
  • Korty tenisowe

Edukacja

Media

Telewizja

  • Stella TVK – telewizja kablowa (nadaje od 27 lipca 2004)
  • DIANA TVK – telewizja kablowa
  • Telewizja Miejska Stalowa Wola – dostępna w Telewizji Kablowej Diana (nadaje od 1995)

Prasa

  • Sztafeta – tygodnik
  • Echo Dnia – gazeta codzienna
  • Tygodnik Nadwiślański – tygodnik
  • Nowiny – gazeta codzienna
  • Kurier Extra Stalowa Wola – bezpłatny tygodnik
  • Super Nowości – gazeta codzienna
  • Nasz Czas. Magazyn Nadsański – miesięcznik

Infrastruktura techniczna

Mieszkańcy Stalowej Woli korzystają z następujących nadajników radiowo-telewizyjnych:

  • RTCN Kielce/Święty Krzyż
  • RTCN Krosno/Sucha Góra
  • SR Stalowa Wola/b.Mostostal
  • Leżajsk/Giedlarowa
  • Rzeszów/Magdalenka
  • RTCN Lublin/Boży Dar
  • Stalowa Wola/Komin E

Służba zdrowia

Na terenie Stalowej Woli jest 16 zakładów opieki zdrowotnej, w tym jeden powiatowy szpital specjalistyczny, a także jeden żłobek miejski oraz 27 aptek.

Prezydenci

Prezydenci Miasta Stalowa Wola:

  • Jerzy Bąkowski
  • Wiesław Pielaszkiewicz
  • Edward Stendiuch
  • Jacek Koralewski (1990–1994)
  • Andrzej Gajec (1994–1997)
  • Alfred Rzegocki (1997–2002)
  • Andrzej Szlęzak (od 2002)

Komunikacja

Przez miasto przebiegają szlaki komunikacyjne:

  • droga krajowa 77 Lipnik – Stalowa Wola – Przemyśl (obecnie przebudowywana na dwujezdniową obwodnicę miejską)
  • droga wojewódzka 855 Olbięcin (dalej DK74 do Kraśnika) – Stalowa Wola
  • droga wojewódzka 871 Tarnobrzeg – Stalowa Wola
  • linie kolejowe: Lublin Główny – Kraśnik - Stalowa Wola Rozwadów - Stalowa Wola Południe - Przeworsk, Tarnobrzeg - Grębów - Stalowa Wola Rozwadów Towarowy – Stalowa Wola Rozwadów i Zwierzyniec – Stalowa Wola Południe.

Przez miasto przebiega również trasa nr IX (tarnobrzesko-niżańska) szlaku architektury drewnianej obejmująca kościół pw. św. Floriana.

  • W samym mieście można skorzystać z linii Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Obejmuje ona miasto Stalowa Wola, Nisko oraz najbliższe wsie.
  • W podróże dalekobieżne można udać się Polskimi Kolejami Państwowymi. Bezpośrednie połączenia z Lublinem, Warszawą, Krakowem, Katowicami, Wrocławiem, Rzeszowem, Przemyślem, Zamościem, Zieloną Górą, Odessą na Ukrainie (kursuje po ogłoszeniu), a latem także z Trójmiastem, Bydgoszczą oraz Helem. Pociągi w większości zatrzymują się na stacjach Stalowa Wola Południe, Stalowa Wola, Stalowa Wola Centrum oraz Stalowa Wola Rozwadów.
  • Także PKS-em w Stalowej Woli możemy wyruszyć do większości najważniejszych miast w Polsce, ale również na trasy międzynarodowe (Biuro Podróży "Komfort" PKS).

Stalowa Wola jest punktem początkowym dwóch szlaków rowerowych:

  • Szlak rowerowy niebieski.svg niebieskiego szlaku rowerowego do wsi Wrzawy przez Bojanów, prowadzący przez Puszczę Sandomierską;
  • Szlak rowerowy zielony.svg zielonego szlaku rowerowego do wsi Wrzawy przez Pysznicę, Szwedy, Lipę, Zaklików, prowadzący przez zachodnią część rezerwatu Lasów Janowskich.
Orientacyjne odległości ze Stalowej Woli:
Miasto Odległość
Tarnobrzeg 30 km
Sandomierz 30 km
Rzeszów 70 km
Lublin 100 km
Przemyśl 115 km
Kielce 120 km
Tarnów 120 km
Medyka 125 km
Radom 145 km
Barwinek 160 km
Kraków 185 km
Lwów 205 km
Warszawa 245 km
Katowice 260 km
Łódź 270 km
Wrocław 460 km
Poznań 475 km
Gdańsk 575 km

Baza hotelowa

  • Hotel Stal
  • Hotel Hutnik
  • Hotel Metalowiec
  • Zajazd Sezam

Kościoły i związki wyznaniowe

Katolicyzm

  • Kościół rzymskokatolicki

Stalowa Wola ma 8 parafii należących do dekanatu: dekanat Stalowa Wola.

Protestantyzm

  • Kościół Zielonoświątkowy
  • Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej
  • Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

Restoracjonizm

  • Świadkowie Jehowy
  • Świecki Ruch Misyjny "Epifania"

Zobacz też

  • Cmentarz żydowski w Stalowej Woli
  • Centralny Okręg Przemysłowy
  • Huta Stalowa Wola
  • Elektrownia Stalowa Wola

Pokaż ulice na literę: (Znalazłem 257)

0-9ABCDEFGHJKLŁMNOPRSŚTWZŻ

0-9

ul. 1 Sierpnia

A

ul. Agatówka
ul. Akacjowa
ul. Andersa gen. Wł.
ul. Asnyka Adama

B

ul. Bema gen. Józefa
ul. Bełżyńskiego St.
ul. Boczna
ul. Bojanowska
ul. Bolesława Chrobrego
ul. Brandwicka
ul. Bratkowa
ul. Broniewskiego Władysława
ul. Brzozowa

C

ul. Chmielna
ul. Chodkiewicza Jana Karola
ul. Chopina Fryderyka
ul. Chudzyńskiego Bronisława
ul. Chyły
ul. Cicha
ul. Ciemny Kąt
ul. Curie-Skłodowskiej Marii
ul. Cyprysowa
ul. Czajkowskiego Piotra
ul. Czarnieckiego Stefana
ul. Czwartaków

D

ul. Dąbka płk. Stanisława
ul. Dąbrowskiego
ul. Dąbrowskiego Jarosława
ul. Dąbrowskiej M.
ul. Dębowa
ul. Dmowskiego
ul. Dmowskiego Romana
ul. Dolina
ul. Działkowa
ul. Dziubińskiego Mariana

E

ul. Energetyków

F

ul. Floriańska
ul. Franciszkańska
ul. Fredry Aleksandra

G

ul. Gałczyńskiego Konstantego Ildefonsa
ul. Gen. Okulickiego
ul. Górka
ul. Górskiego Wacława
ul. Grabskiego Władysława
ul. Graniczna
ul. Grochowa
ul. Grunwaldzka
ul. Głogowa
ul. Głowackiego Bartosza

H

ul. Habdank Kossowskiego Witolda
ul. Handlowa
ul. Harcerska
ul. Hubala mjr.
ul. Hutnicza

J

ul. Jagiellońska
ul. Jagodowa
ul. Jamnica
ul. Jana III Sobieskiego
al. Jana Pawła II
ul. Jana Pawła II
ul. Jaskiewicza Stanisława
ul. Jaśminowa
ul. Jałowcowa
ul. Jodłowa

K

ul. Karnaty
ul. Karpacka
ul. Kasztanowa
ul. Kazimierza Wielkiego
ul. Kilińskiego Jana
ul. Klasztorna
ul. Klonowa
ul. Kochana Bronisława
ul. Kochanowskiego Jana
ul. Komana Dionizego
ul. Komisji Edukacji Narodowej
ul. Komunalna
ul. Koniecpolskiego Stanisława
ul. Konopnickiej Marii
ul. Konwaliowa
ul. Koper Stanisławy
ul. Kopernika Mikołaja
ul. Korczaka Janusza
ul. Kościuszki Tadeusza
ul. Kossaka Wojciecha
ul. Kostki Napierskiego
ul. Kołłątaja Hugona
ul. Krasickiego Ignacego
ul. Krokusowa
ul. Krótka
ul. Krzywa
ul. Ks. Popiełuszki
ul. Kusińskiego kpt. Marcina
ul. Kusocińskiego Janusza
ul. Kwiatkowskiego
ul. Kwiatkowskiego Eugeniusza
ul. Kwiatowa

L

ul. Lasowiaków
ul. Latawca por. Michała
ul. Leśna
ul. Lipowa
ul. Listopada 11

Ł

ul. Łąkowa

M

ul. Maja 3
ul. Makowa
ul. Malinowa
ul. Matejki Jana
ul. Metalowców
ul. Mickiewicza Adama
ul. Mieszka I
ul. Mireckiego Kazimierza
ul. Miła
ul. Modrzewiowa
ul. Moniuszki Stanisława
ul. Monte Cassino
ul. Morelowa
ul. Mościckiego Ignacego
ul. Mostowa

N

ul. Narutowicza
ul. Narutowicza Gabriela
ul. Niemcewicza Juliana Ursyna
ul. Niemena Czesława
ul. Niezłomnych
ul. Nowowiejskiego Feliksa

O

ul. Obrońców Pokoju
ul. Obrońców Westerplatte
ul. Ofiar Katynia
ul. Ogińskiego Michała Kleofasa
ul. Ogrodowa
ul. Okrężna
ul. Okrzei Stefana
ul. Okulickiego
ul. Okulickiego gen. Leopolda
ul. Okulickiego Leopolda (Generała Leopolda Okulickiego)
ul. Orkana Władysława
ul. Orzechowa
ul. Orzeszkowej Elizy
ul. Ossowskiego Mieczysława
ul. Owocowa

P

ul. Paderewskiego Ignacego
ul. Parkingowa
ul. Parkowa
ul. Partyzantów
ul. Piaskowa
ul. Piastowska
ul. Pieńkowskiego Ignacego
ul. Piwna
pl. Piłsudskiego Józefa
ul. Plater Emilii
ul. Podgórna
ul. Podleśna
ul. Pogodna
ul. Polna
ul. Polskiego Czerwonego Krzyża
ul. Poniatowskiego
ul. Poniatowskiego Józefa
ul. Popiełuszki
ul. Popiełuszki Jerzego (Księdza Jerzego Popiełuszki)
ul. Popiełuszki ks. Jerzego
ul. Poprzeczna
ul. Posanie
ul. Poziomkowa
ul. Prusa Bolesława
ul. Przedwiośnie
ul. Przemysłowa
ul. Przestrzenna
ul. Przyszowska
ul. Pławo

R

ul. Reja Mikołaja
ul. Retmańska
ul. Reymonta Władysława Stanisława
ul. Rolna
ul. Rostka por. Jana
ul. Różana
ul. Rozwadowska
ul. Rynek
ul. Rzeczna

S

ul. Sandomierska
ul. Sarny por. Józefa
ul. Sasankowa
ul. Siedlanowskiego
ul. Siedlanowskiego Marcelego
ul. Siedliska
ul. Sienkiewicza Henryka
ul. Sierpnia 1
ul. Sikorskiego gen. Władysława
ul. Skoczyńskiego
ul. Skoczyńskiego ks. Józefa
ul. Składowa
ul. Sochy
ul. Sochy ppor. Tadeusza
ul. Solidarności
ul. Sosnowa
ul. Sołtysa por. Stanisława
ul. Spacerowa
ul. Spokojna
ul. Staffa Leopolda
ul. Starowiejska
ul. Staszica
ul. Staszica Stanisława
ul. Stefana Batorego
ul. Stokrotki
ul. Strażacka
ul. Swoły
ul. Szenklera por. Waltera
ul. Szewska
ul. Szkolna
ul. Szumielewiczów Braci
ul. Szymanowskiego Karola
ul. Słoneczna
ul. Słowackiego Juliusza

Ś

ul. Ściegiennego ks. Piotra
ul. Ściegiennego Piotra (Księdza Piotra Ściegiennego)
ul. Świerkowa

T

ul. Targowa
ul. Tarnowskiego Jana
ul. Topolowa
ul. Torowa
ul. Tołwińskiego Ludwika
ul. Traugutta
ul. Traugutta Romualda
ul. Trojanowskiego Henryka
ul. Tuwima
ul. Tuwima Juliana
ul. Tysiąclecia

W

ul. Wańkowicza
ul. Wańkowicza Melchiora
ul. Wąska
ul. Wałowa
ul. Wędkarska
ul. Wesoła
ul. Wiejska
ul. Wieniawskiego Henryka
ul. Wiklinowa
ul. Wiśniowa
ul. Wiśniowieckiego Jeremiego
ul. Witosa Wincentego
ul. Wodna
ul. Wojska Polskiego
ul. Wolności
Pl. Wolności
ul. Wrzosowa
ul. Wspólna
ul. Wyczółkowskiego Leona
ul. Wyspiańskiego Stanisława
ul. Wyszyńskiego Prymasa Stefana

Z

ul. Zacisze
ul. Zamoyskiego Jana
ul. Zasanie
ul. Zaułek
ul. Zielona
ul. Ziołowa

Ż

ul. Żeromskiego Stefana
ul. Żółkiewskiego Stanisława
ul. Żurawia
ul. Żwirki i Wigury
ul. Żytnia

Kody pocztowe, Stalowa Wola (wyświetlono 1/1)


Ocena internautów miejscowości Stalowa Wola
Średnia ocena: 3.1
liczba ocen: 13

Wtyczki społecznościowe

Lubisz miejscowość Stalowa Wola, kliknij Google +1 , lub Lubię to!

Komentarze o miejscowości Stalowa Wola

Ostatnia data aktualizacji: 2012-03-16 20:07:25

Szybka zmiana regionu Polski